سخن رئیس مسابقه

بسمه تعالي

خالق هستی جهانی را پدید آورد و با همه‌ی نظم و زیبایی به دست وارثانش سپرد و به آنان حواس پنجگانه را ارزانی داشت تا از این جهان درکی بهتر یابند. یکی از این حواس و شاید مهم‌ترین آن‌ها درک و شناخت بصری است.

مواد موجود در طبیعت هر کدام خواص و پیچیدگی‌هایی دارند و برای شناخت آنها در شاخه‌های مختلف علوم، روش‌ها و تکنیک‌هایی ابداع شده است و ابزار و تجهیزاتی هم به كار گرفته شده است. یکی از راه‌های شناخت مواد استفاده از علم میکروسکوپی است که شامل متالوگرافی، سراموگرافی، مینرالوگرافی، علوم زیستی و غیره می‌شود.

متالوگرافی در لغت از دو بخش متال به معنای فلز و گراف به معنای تصویر تشکیل شده است. برآن شدیم مسابقه‌ای را در این راستا برگزار کنیم که مشتمل بر دو مرحله باشد. مرحله اول متالوگرافي رنگی به همراه گزارش برای فولاد زنگ نزن 304 است. در مرحله دوم یک فولاد خام و یک فولاد عملیات شده به شما عزیزان تقدیم خواهد شد که پس از بررسی، لازم است شرح کامل را به صورت گزارش در روز مسابقه تحویل دهید.

نحوه برگزاری، اجرا و سوالات مسابقه در وبسایت مسابقه به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد. امید داریم در این گردهمایی که در بهترین روزهای پاییزی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد؛ پذیرای شما گرامیان باشیم و خاطره‌ای به یاد ماندنی برایتان به ارمغان بیاوریم.

سید محمد موسوی خویی

برچسب‌ها:


دسترسی سریع

پوستر مسابقات

شروع مسابقات در:

تاریخ‌های مهم

ورود به سیستم

کاربر گرامی، در صورتی که ثبت نام نکرده اید روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید.
شایان ذکر است جهت شرکت در مسابقه، ارسال پروپوزال و استفاده از کلیه امکانات سایت ثبت نام ضروری می باشد.


ثبت نام

ثبت نام در اتوماسیون مسابقات برای همگان رایگان می‌باشد.

حامیان مسابقات

  • پارس فولاد
  • شهرداری تهران
  • الکان ماشین
  • فولادین ذوب آمل
  • بهنوش ایران
  • شرکت مس گلگهر